پروتز و دندان مصنوعی​​​​​​​، تضمینی

ویزیت رایگان 

دکتر احسان زنگنه

دکتر هیمن ادبی و دکتر محمد احسان زنگنه

تحویل 2روزه برای اولین بار در تهران

محل ویزیت و درمان تهران است

تخفیف 15 درصدی ویژه این ماه

دکتر احسان زنگنه

مزیت‌های این مطب

1:بهره‌مندی از بهترین دندان پزشکان و تکنسین‌های مجرب تهران.
2: تضمینی بودن و ادامه روند درمان تا اعلام رضایت مراجعه کننده.
3: استفاده از مواد درجه یک اروپایی.
4: لثه نرم بدون ایجاد درد و حساست در صورت نیاز با تشخیص تکنسین.
5: استفاده از مواد چسبنده برای افرادی که لثه آنها تحلیل رفته است.
6: انتخاب رنگ با مراجعه کننده، حتی امکان استفاده از رنگ کامپوزیتی
7: تجربه بالغ بر دو دهه عامل کسب بهترین نتیجه می‌باشد.
8: تحویل دندان کمتر از یک هفته.

تمامی تصاویر مربوط به بیماران همین مجموعه می‌باشد

دندان مصنوعی پروتز لمینیتی

این نوع دندان مصنوعی شباهت زیادی به لمینیت دندان دارد و فرد با داشتن پروتز لمینیتی، از دندان بسیار زیبایی برخوردار خواهدشد و با این پروتز در مهمانی‌ها، دورهمی‌ها و حتی زندگی روزمره لبخند خیره کننده‌ای خواهد داشت. اگر شما علاقه به این نوع پروتز نداشته باشید می‌توانید از انواع دیگر که رنگی نزدیک به دندان طبیعی دارد استفاده کنید. بیماری که تعدادی از دندان‌های خود را داشته‌باشد و بخواهد برای بخش‌های از دست رفته خود از پروتز تکه‌ای لمینیتی استفاده کند باید به موازات ساخت دندان مصنوعی، دندان‌های موجود و اصلی خود را با لمینیت اصلاح کند تا تفاوتی بین دندان و پروتز دیده نشود و دندان‌ها یک دست باشد "این مهم در همین مطب انجام می‌گردد" دکتر محمد احسان زنگنه

پروتز دندان یا دندان مصنوعی

پروتز دندان چیست؟
به تمامی اعضاي مصنوعي بدن پروتز گفته مي‌شود، منظور از پروتز دندان در دندانپزشکي، دندان‌هاي مصنوعي مي‌باشند.

پروتز دندان یا دندان مصنوعی قطعه ای است که جایگزین تاج دندان می شود و می تواند جای خالی دندان از دست رفته ما را به طور کامل پر کند. پروتز دندان و دندان مصنوعی در انواع مختلفی مثل پروتز دندان ژله‌‎ای یا پروتز دندان سرامیکی ساخته می‌شود و برای ثابت نگه داشتن آن نیز می‌توان از روش‌های مختلف دندانپزشکی مثل ایمپلنت دندان،بریج، اتصال با پیچ یا چسب استفاده کرد.
دندان مصنوعی معمولاً به دو دسته کلی دندان مصنوعی ثابت و دندان مصنوعی متحرک تقسیم می‌شود. دندان مصنوعی را می‌توان به طور کامل برای جایگزین شدن دندان‌های یک فک، با قرار گرفتن روی لثه یا به جای چند دندان استفاده کرد که در این روش به آن دندان مصنوعی تکه‌ای می‌گویند.
نقش پروتزهای دندانی، پر کردن جای خالی دندان‌هایی است که در گذشته وجود داشته‌اند. اگر ساختار دندان‌ها بهم ریخته باشد و یا هر گونه نازیبایی در دندان‌ها به وجود آمده‌باشد، با کمک پروتز دندان، برطرف می‌شود. امروزه انواع گوناگونی از پروتزهای دندانی مورد استفاده قرار می‌گیرند و نقش مهمی در درمان بیماری‌های دندانی، بر عهده دارند.
وقتی دندانی از بین می‌رود، جای آن دندان برای همیشه خالی می‌ماند مگر اینکه با روشی این جای خالی پرشود. روش‌های مختلفی برای پرکردن جای خالی دندان یا جایگزین دندان وجود دارد. یکی از مهمترین روش‌های جایگزین دندان‌های از دست رفته، پروتز دندان یا دندان مصنوعی است. با ما همراه باشید تا شما را به طور کامل با تعریف پروتزهای دندانی، انواع آن ها و کاربردشان در دندانپزشکی آشنا کنیم.
در کنار دیگر روش‌های جایگزین دندان مانند ایمپلنت، بریج و پل دندانی، پروتز دندان نیز از مهمترین روش‌های جایگزین است که با توجه به ویژگی‌ها و هزینه‌های نسبتا پایینش، هوادارن خاص خودش را دارد. از این دستگاه‌های دندانپزشکی با نام دندان مصنوعی نیز یاد می‌شود که البته این برمیگردد به گذشته و اکنون بیشتر به آن ها پروتز می‌گویند.​​​​​

پروتز کامل دندان دست دندان
دندان مصنوعی
پروتز دندان متحرک
مشاهده نمونه کارهای بیشتر

پروتز دندان چیست؟

دندان‌های مصنوعی از رزین اکریلیک و گاهاً ترکیب این ماده با فلز ساخته می‌شود. روش دیگر هم پروتزهای ژله‌ای است که حالت ارتجاعی دارد و نشکن است. البته در همه موارد این پروتزها قابل استفاده نمی‌باشد. ماده‌ی دیگری که به زیباتر بودن دندان‌ها کمک می‌کند پارسیِل است. گاهی اوقات بیمار بخاطر تاخیر در ساخت دندان مصنوعی قسمت عمده‌ای از استخوان لثه را از دست می‌دهد و این بخش تحلیل می‌رود. لذا در این زمان هنر اصلی را تکنسین دندانساز باید به خرج دهد که بتواند دندان مصنوعی را برای بیمار تهیه کند تا روی لثه قرار بگیرد. با اطمینان می‌توان گفت تکنسین‌های این مطب در این موارد کارنامه‌ای بسیار درخشان دارند. آنها افراد زیادی که توسط مراکز دیگر برای داشتن دندان با جواب منفی روبرو شده اند را صاحب دندان مصنوعی زیبا کرده‌اند و این افراد تا به امروز از دندان محکم و استوار خود لذت برده‌اند.
دندان مصنوعی متحرک معمولا از جنس رزین اکریلیک و پرسلین ساخته می‌شود و از لحاظ ظاهری کاملا شبیه به دندان‌های طبیعی به نظر می‌رسد. از اکریلیک صورتی برای ساخت قسمت ژله‌ای که شبیه لثه به نظر می‌رسد استفاده شده و از پرسلین نیز برای ساخت پروتز دندان سرامیکی.
​​​​​​​​​​​​​​برای نصب دندان مصنوعی متحرک معمولاً از چسب یا پیچ استفاده نمی شود چون بیمار باید بتواند دندان‌ها را از دهان خارج کند با این حال اگر از دندان مصنوعی متحرک روی پایه‌های ایمپلنت استفاده می کنید، احتمال دارد دندانپزشک با چسب یا پیچ آنها را در محل خود ثابت کند تا شرایط بهتری برای جویدن یا صحبت کردن داشته باشید.​​​​​​​​​​​​​​​​​​

مواد ساخت دندان مصنوعی و مواجه با چالش لثه‌های تحلیل رفته چگونه است ؟

پروتز دندان دست دندان

۱. دندان مصنوعی ثابت
دندان مصنوعی ثابت یکی دیگر از گزینه هاییست که افراد آن را در جدول قیمت دندان مصنوعی و لیست قیمت دندان مصنوعی جستجو می‌کنند. دندان مصنوعی ثابت یا ایمپلنت دندان به خوبی جایگزین دندان‌های طبیعی شده و زیبایی دندان‌ها را بازیابی می‌کنند. از دندان مصنوعی ثابت می‌توان پایه بریج ثابت نیز استفاده کرد تا دیگر نیازی به دندان مصنوعی متحرک نباشد. توجه داشته باشید که دندان مصنوعی ثابت یک دندان مصنوعی بدون سقف است.
دندان مصنوعی ثابت یک دندان مصنوعی ارزان نیست، اما حس دندان طبیعی را به خوبی در فرد ایجاد می کند. برای دندان مصنوعی ثابت، یک قلاب فلزی به طور دائم در استخوان فک کاشته می شود. پس از اینکه استخوان فک اطراف این قلاب رشد کرد (حدود ۶ ماه)، دندان مصنوعی ثابت به آن وصل می شود. البته دندان مصنوعی ثابت و کاشت دندان برای همه افراد مناسب نیست.

۲. دندان مصنوعی تکه ای
دندان مصنوعی تکه ای فک بالا و…، از دندان های مصنوعی متصل به پایه پلاستیکی همرنگ لثه تشکیل شده که به یک بدنه فلزی متصل می‌شوند. این بدنه فلزی دندان مصنوعی تکه‌ای فک بالا را در جای خود نگه می‌دارد. دندان مصنوعی تکه‌ای فک بالا یا پایین برای افرادی که تعدادی از دندان‌های خود را از دست داده‌اند اما مایل به استفاده از دندان مصنوعی ثابت نیستند، یک گزینه مناسب است.
دندان مصنوعی تکه ای فک بالا یا پایین در صورتی کاربرد دارد که یک یا چند دندان طبیعی در فک بالا یا پایین وجود داشته‌باشد. در این حالت دندان مصنوعی تکه‌ای فک بالا را می‌توان با استفاده از دندان‌های طبیعی، لثه‌ها، و یک ساختار ارتباطی ساخته شده از پلاستیک و فلز در دهان بیمار نگه داشت. دندان مصنوعی تکه‌ای فک بالا ظریف و متحرک است، ظاهری طبیعی دارد و به جای قلاب، با اتصال های داخلی به روکش های کناری متصل می‌شود.
  
۳. دندان مصنوعی درون کاشت دندانی (ایمپلنت)
ایمپلنت دندان یک پایه فلزی از جنس تیتانیوم، و با سلول‌های بدن کاملا سازگار است. ایمپلنت را می‌توان به عنوان دندان مصنوعی تکه‌ای ثابت برای دندان از دست رفته دانست. دندانپزشک دندان مصنوعی تکه‌ای ثابت یا همان ایمپلنت دندان را داخل استخوان، و سپس تاج و روکش دندان ساخته شده را روی آن قرار می‌دهد.
افرادی که یک یا چند دندان و یا حتی تمام دندان‌های خود را از دست داده اند، می‌توانند با کاشت دندان مصنوعی تکه‌ای ثابت طرح لبخند و توانایی جویدن را بازیابند. در ایمپلنت دندان مصنوعی تکه‌ای ثابت بدون جراحی، به جای اینکه لثه شکافته شود و در معرض دید کامل قرار بگیرد، جراح محل قرار دادن ایمپلنت را مشخص کرده و تراکم استخوان را نیز در اسکن می‌بیند.
 
۴. دندان مصنوعی ژله ای
دندان مصنوعی ژله ای از سایر مدل‌های دندان مصنوعی از جمله دندان مصنوعی تکی چسبی، دندان مصنوعی تکه‌ای ثابت، دندان مصنوعی تکه‌ای فک بالا و… انعطاف پذیرتر است. گاهی با توجه به وضعیت دندان‌ها و استخوان‌های فک بیمار، متخصص دندان مصنوعی ژله‌ای را تجویز می‌کنید. فرق دندان مصنوعی ژله‌ای با دندان مصنوعی ثابت و سایر مدل‌ها در شکننده نبودن، حساسیت زا نبودن، و راحتی در استفاده است. پروتز دندان مصنوعی ثابت به لثه‌ها می‌چسبد و نیازی به چسب یا اتصالات مخصوص برای ثابت ماندن ندارد.
با این وجود، حتی اگر لیست قیمت دندان مصنوعی ژله‌ای و هزینه نسبتا بالای آن را نادیده بگیریم، بایستی به نکات منفی دندان مصنوعی ژله‌ای نیز اشاره کنیم. پروتزهای دندان مصنوعی ژله‌ای بسیار نرم هستند و از این لحاظ، عمل جویدن با آنها کیفیت مناسبی ندارد. دندان مصنوعی ژله‌ای همچنینی باعث تحلیل دندان‌های زیرین شده و از لحاظ علمی نیز تایید نشده‌اند. آنها توسط شرکت‌های تولید کننده معرفی شده‌اند و امکان عدم تطابق آنها با فک و دندان‌ها بسیار بالاست.
  
۵. دندان مصنوعی کامل
مسلما نام این مدل را در جدول قیمت دندان مصنوعی و لیست قیمت دندان مصنوعی دیده‌اید. دندان‌های مصنوعی کامل (متشکل از دندان‌ها و لثه‌های پروتزی) برای افرادی کاربرد دارد که تمام دندان‌های خود در فک بالا یا پایین یا هر دو فک را از دست داده‌باشند. دندان‌های مصنوعی کامل پس از کشیدن دندان‌ها و التیام لثه‌ها (تقریبا ۸ تا ۱۲ هفته) در دهان قرار داده می‌شود. دندان مصنوعی کامل به ۲ صورت معمولی و فوری ساخته می‌شوند.
دندان‌های مصنوعی کامل فوری از قبل تهیه، و به محض کشیده شدن دندان‌ها در دهان قرار می‌گیرد تا فرد هنگام التیام لثه‌ها بدون دندان نباشد. البته به دلیل آنکه استخوان‌ها و لثه‌ها به مرور زمان و هنگام التیام منقبض می‌شوند، دندان مصنوعی فوری در این مدت به تنظیم بیشتری نیاز دارد. دندان مصنوعی فوری در واقع یک راه‌ حل موقت تا زمان تهیه دندان مصنوعی اصلیست.

دندان مصنوعی یا پروتز دندان و انواع آن

فلیپر تک دندانی
پروتز دندان
پروتز دندان دست دندان

بیمارانی که به دنبال انتخاب های جایگزین با ثبات تر و راحت تر هستند، می توانند درباره این موضوع با دندان پزشک خود صحبت کرده و از کاشت دندان، ایمپلنت یا پل برای درمان استفاده کنند. هر چند هر دوی این روش‌های درمانی گران‌تر از دندان‌های مصنوعی هستند، معمولاً  ایمپلنت دندان می‌توانند دندان‌های مناسب‌تر و دارای قابلیت جویدن بهتر را در مقایسه با دندان‌های مصنوعی در اختیار بیمار قرار دهند. علاوه بر این بیماران می‌توانند از دندان‌های سرامیکی به رنگ دندان یا پل‌های ساخته شده از پرسلاین یا ایمپلنت‌های مخصوص برای ایجاد یک ظاهر طبیعی‌تر برای دندان‌های خود استفاده کنند. روش های جایگزین استفاده از دندان مصنوعی به شرح زیر هستند:
ایمپلنت دندان
ایمپلنت های دندان ، دندان مصنوعی ثابت هستند و در عمل می‌توانند جایگزین دندان های طبیعی شده و زیبایی دندان‌ها را بازیابی کنند. به هر حال باید توجه کرد که ایمپلنت های دندان به استخوان فک متصل می شوند. به این ترتیب لازم است شش ماه قبل از ایمپلنت دندان، یک قلاب فلزی بطور دائم در داخل استخوان فک کاشته شود. پس از اینکه استخوان فک اطراف این قلاب رشد کرد (دوره ای که در اصطلاح به آن دوره الصاق استخوانی گفته می شود)، ترمیم ایمپلنت را می توان به این قلاب متصل نمود. هر روش درمانی کاشت ایمپلنت با یک جلسه مشاوره در مطب دندانپزشکی شروع می‌شود. در این جلسه مشاوره، متخصصان ما یک برنامه درمانی سفارشی با توجه به شرایطتان برای شما طراحی می‌کنند و به این ترتیب شما می‌توانید از هزینه ایمپلنت دندان آگاه شوید.
بریج
این روش درمانی اشاره به یک دندان یا یک فاصله از دندان‌ها دارد که می‌تواند شامل سه دندان پشت سر هم باشد. در این حالت دندان‌های ساخته شده به دندان‌های طبیعی کنار آن با استفاده از ابزارهای فلزی یا پلاستیکی یا روکش دندان متصل می‌شود. بریج دندان می‌تواند به حفظ بیشترین بخش از ساختار دهان کمک کند و این کار را با نگه داشتن حداکثر تعداد دندان‌های طبیعی در دهان انجام می‌دهد. به هر حال، بیمارانی که اکثر دندان‌های خود را از دست داده‌اند، معمولاً گزینه‌های مناسبی برای استفاده از بریج دندان نیستند. افراد مناسب برای استفاده از این روش درمانی باید دارای لثه‌های سالم و نیز تعدادی دندان طبیعی سالم در دهان باشند تا از این ساختارها به عنوان لنگر برای نگه داشتن بریج دندان استفاده شود.​​​​​​​

روش های درمانی جایگزین​​​​​​​ برای دندان مصنوعی

 - دوبار مسواک زدن در روز برای پروتز دندان متحرک
 - در روزهای ابتدایی استفاده از پروتز دندان در هنگام خواب نیزدندان مصنوعی را خارج نکیند 
 - مراقبت از افتادن پروتز دندان در هنگام تمیز کردن آن
 - تمیز کردن سطح خارجی پروتز دندان با مسواک مخصوص دندان مصنوعی
 - تمیز کردن دهان و لثه و مخاط داخلی دهان با یک مسواک بسیار نرم
 - قرار دادن دندان مصنوعی یا پروتز دندان متحرک هفته‌ای یک بار داخل یک محلول ضدعفونی کننده به مدت 8 ساعت
 - قرار دادن پروتز دندان در هنگام عدم استفاده در یک ظرف آب نمک
 - قرار دادن پروتز دندان هنگام حمام رفتن داخل یک محلول تمیز کننده 
 - تمیز کردن دندان مصنوعی یا پروتز دندان بلافاصله پس از خوردن غذاهای رنگی
 - قرار دادن پروتز دندان به مدت 6 تا 8 ساعت در ظرف محتوای آب و یک قاشق سفید کننده خانگی در صورت تغییر رنگ​​​​

پروتز دندان

دندان مصنوعی یا پروتز دندان متحرک و مراقبت های از آن 

تمیز کردن و شستشوی دندان مصنوعی اهمیت زیادی دارد. باید دندان مصنوعی و هر پروتز دهانی دیگری مرتباً تمیز شود تا پلاک و ذرات غذای چسبیده به آن پاک شود.
پروتز را در بیاورید و آن را با خمیر دندان یا صابون و آب مسواک بزنید و سپس در آب غوطه ور کنید تا همه ذرات غذای لا به لای دندان‌های آن خارج شوند.
دندان مصنوعی را در محلول شوینده دندان مصنوعی یا کف صابون غوطه ور کنید تا باکتریها و لکه‌های آن از بین بروند. (برای استفاده از محلول شوینده، طبق دستور شرکت سازنده عمل کنید).
دوباره پروتز را بشویید . دقت کنید نباید مسواک را سفت به دندان‌ها بکشید بلکه به همان صورتی که دندان‌های خود را مسواک میزنید، پروتز مصنوعی را نیز مسواک بزنید.
برای این که دندان مصنوعی از دستتان نیفتد، هنگام تمیز کردن آن یک ظرف آب یا چیز نرمی در زیر دست خود بگذارید. دندان مصنوعی شکننده است و اگر بیفتد ممکن است ترک بردارد یا بشکند.​​​​​​​

چگونه دندان مصنوعی را بشویم؟​​​​​​​

پروتز دندان مصنوعی

قیمت دندان مصنوعی متحرک از دندان مصنوعی ثابت کمتر است و شما می‌توانید برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته خود از این دندان مصنوعی ارزان استفاده کنید.
دندان مصنوعی متحرک به خوبی می‌تواند مثل دندان‌های طبیعی به شما در جویدن غذاها و همچنین صحبت کردن کمک کند.
استفاده از آن بسیار راحت است و خود بیمار به راحتی می‌تواند آنها را از دهان خارج کرده و مجددا آنها را در دهان قرار دهد.​​​​​​​

دندان مصنوعی متحرک از طریق چسب پیچ یا پایه متصل نشده‌است و هنگام صحبت کردن یا جویدن ممکن است از دهان شما خارج شود.
مراقبت از دندان‌های مصنوعی متحرک تا حدودی مشکل است چون هر شب باید آنها را از دهان خارج کرده و با محلول مخصوص شستشو دهید همچنین باید آنها را مرتب مسواک بزنید و نخ دندان بکشید.​​​​​​​​​​​​​​

مزایا و معایب دندان مصنوعی فک کامل متحرک​​​​​​​

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که چند دندان خود را از دست داده‌اید و هنگام جویدن، گاز گرفتن، صحبت کردن و… با مشکل مواجه می‌شوید، پروتزها می‌توانند راه حل مناسبی برای بهبود آنها باشند. پروتزها کاملا سفارشی و متناسب با شکل و اندازه دهان شما ساخته می‌شوند و در ساخت آنها سعی می‌شود که تا حد ممکن طبیعی ساخته شوند.
استفاده از پروتز دندان باعث می‌شود که از فرسایش و سائیدگی و یا شکستگی و آسیب دندان‌های باقی مانده جلوگیری شود. استفاده نکردن از پروتزها ممکن است باعث شود که دندان‌های طبیعی جابجا شده و یا کج شوند.
دندان‌های مصنوعی یا پروتز های متحرک می‌توانند پس از اینکه در آورده شوند سریعاً در جای خود قرارگیرند و اصلا مشخص نیست که پروتزها در دهان شما وجود دارند، به این نوع پروتز ها، پروتزهای فوری گفته می شود. پروتزها هرگز نمی توانند جای دندان‌های طبیعی شما را بگیرند پس بنابراین مدت زیادی طول می‌کشد تا به آنها عادت کنید.

پروتز کامل دندان

دندان مصنوعی یا پروتز دندان و مزایای آن

دندانسازان و دندانپزشکان متخصص در پروتز، تمام تلاش خود را می‌کنند که پروتزها را به عنوان جانشین شایسته‌ای برای دندان‌های طبیعی شما بسازند. اگر نگاهی به آن ها بی اندازید خودتان متوجه می‌شوید که ظاهر آن‌ها چندان هم غیرطبیعی نیست و حتی طرح لبخند شما را هم زیباتر می‌کنند.​​​​​​​

بعد از قرار دادن پروتزها روی لثه‌ها ممکن است در تلفظ برخی از کلمات دچار مشکل شوید. اگر چنین شد؛ سعی کنید با تمرین و تکرار، آواز خواندن یا صحبت کردن با دیگران، تلاش کنید تکلم خود را بهبود ببخشید. با گذشت چند روز به راحتی می‌توانید با پروتزهای جدید خود صحبت کنبد.
گاهی وقتی می‌خندید، سرفه می‌کنید یا لبخند می‌زنید، پروتز دندان لغزیده یا کمی جابجا شود که این طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد. اما به راحتی و با یک فشار زبان، دوباره می‌توانید پروتز را به سر جای خودش برگردانید

دندانپزشک یا متخصص پروتز به شما نحوه استفاده از پروتز را آموزش خواهدداد و به شما خواهد گفت چه وقت باید از آن ها استفاده کنید. اما در چند روز اول بعد از آماده شدن پروتزها، شما باید همیشه حتی موقع خواب آن‌ها را در دهان خود تحمل کنید تا متوجه وجود مشکلات احتمالی آن‌ها شوید. اما بعد از اینکه متوجه شدید با آن ها راحتید می‌توانید شب‌ها قبل از خواب پروتز را دربیاورید تا لثه‌ها استراحت کنند. صبح که شد مجددا می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

دندان مصنوعی پروتز دو فک
دندان مصنوعی پروتز فک بالا و فلیپر فک پایین
دندان مصنوعی پروتز دندان فک بالا

آیا دندان مصنوعی روی صحبت کردن من تاثیر می‌گذارند 

آیا شکل ظاهری پروتز دندان طبیعی است

آیا تمام مدت شبانه روز باید از دندان مصنوعی استفاده کرد؟

غذا خوردن با این دندان‌های جدید در ابتدای امر، کمی دشوار خواهد بود. ممکن است چند هفته طول بکشد تا بتوانید به درستی و بدون مشکل با آن ها غذا بخورید. به همین دلیل شما باید تا چند هفته سعی کنید بیشتر غذاهای نرم و قطعه قطعه شده بخورید.
مواد غذایی را با هر دو طرف دندان‌های خود بجوید. بعد از مدتی می‌توانید غذاهای جامد هم بخورید اما سعی کنید که غذاهای سفت و سخت نخورید. زیرا به لثه‌های شما ممکن است آسیب وارد شود.
از خوردن غذاهایی که بسیار چسبناک یا سخت هستند خودداری کنید.
هنگام استفاده از پروتز دندان باید از جویدن آدامس خودداری کنید.

آیا غذا خوردن با پروتز دندان سخت است؟ 

پاسخ به این سوال مثبت است. ایمپلنت‌ها و بریج‌های دندانی از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌های جایگزین دندان هستند. هرچند که به نسبت هزینه پروتز دندان، ایمپلنت‌ها هزینه‌های بالایی دارند، اما به شدت زیبا، مستحکم و مشابه دندان‌های طبیعی شما هستند. از میان تمام روش‌های جایگزین دندان، ایمپلنت بهتر است اگر توانایی مالی آن را دارید و می‌خواهید برای همیشه یک دندان فوق العاده داشته‌باشید بهتر است که ایمپلنت بکارید.

چه درمان‌هایی را می‌توان جایگزین پروتز دندانی کرد؟

دندان مصنوعی پروتز دندان

تقریبا 8 تا 12 هفته بعد از کشیدن دندانها می توان دندان های مصنوعی را در دهان قرارداد و دندان مصنوعی فوری از قبل تهیه می شود و به محض کشیدن دندان ها در دهان قرار می گیرد تا بیمار در زمان انتظار برای التیام یافتن لثه ها به مرور زمان، به ویژه در زمان التیام یافتن منقبض می شود، نقطه ضعف دندان مصنوعی فوری این است که در این مدت به دستکاری و تنظیم بیشتری نیاز دارد. بنابراین دندان مصنوعی فوری معمولا راه حلی موقتی است که تا زمان تهیه دندان مصنوعی اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. 
دندان مصنوعی متحرک کامل می تواند اعتماد به نفس در ظاهر فرد را بازیابی کرده و به صحبت کردن و به غذا خوردن عادی بیمار کمک نماید.

​چه مدت پس از کشیدن دندان می توانیم پروتز دندان بگذاریم؟

دندان مصنوعی

ثبت

اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد. همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

فرم دریافت مشاوره رایگان

با تکمیل فرم زیر همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را به شما ارائه خواهند داد.

سبد خرید